A+ A A-

Bojnický zámok

Najväčším klenotom Bojníc je rozprávkovo romantický Bojnický zámok v blízkosti Privátu (Penziónu) HillFort (100 m). O výnimočný vzhľad zámku sa zaslúžil najmä jeho posledný majiteľ gróf Ján František Pálffy, ktorý dal pôvodný Bojnický hrad v priebehu rokov 1889 - 1910 prestavať podľa vzoru francúzskych gotických zámkov v údolí rieky Loire. Gróf Pálffy počas svojho života zozbieral aj mnoho umeleckých predmetov, ktoré v súčasností zdobia interiér zámku. Bojnický zámok sa vďaka tomu stal najnavštevovanejším a najkrajším zámkom nielen na Slovensku, ale aj v strednej Európe a my sme nesmierne šťastní, že Vám môžeme ponúknuť ubytovanie v jeho bezprostrednej blízkosti – v Priváte HillFort. Veľkým zážitkom pre Vás bude nielen návšteva zámku, no aj večerná prechádzka v jeho okolí, či zúčastnenie sa niektorej z akcií, ktoré pravidelné usporadúva Múzeum Bojnice. Najbližšie pre Vás pripravuje akciu s názvom: „VEĽKONOČNÉ PRECHÁDZKY ZÁMKOM 28. 3. - 1. 4. 2013". Príďte sa ubytovať do Privátu (Penziónu) HillFort a stráviť Veľkonočné sviatky poznávaním a oddychom.
www.bojnicecastle.sk

ZOO Bojnice

ZOO Bojnice sa nachádza 50 m od Bojnického zámku a len 150 m od ubytovania v Priváte (Penzióne) HillFort, vďaka čomu môžete počas pobytu u nás hlavne v teplejšom období začuť ozveny rôznych druhov zvierat a aspoň na diaľku byť svedkom ich denných rituálov  Podhorský areál bojnickej zoo dáva príležitosť na prechádzku medzi zalesnenými plochami či miestami i pôvodným karpatským lesom a vďaka vyhliadke na zámok, či niektorým už novším expozíciám zvierat na Vás urobí skutočne príjemný dojem. Deti majú k dispozícii niekoľko možností na hranie či zábavu vďaka atrakciám v areály a od roku 2005 im slúži i detská kontaktná zoo. Bojnická zoologická záhrada sa zaraďuje medzi zoologické záhrady všeobecného typu, pričom v súčasnosti sa snaží zameriavať hlavne na vzácne a ohrozené druhy zvierat . Chov ohrozených druhov sa stal odborným poslaním moderných zoo, čo prirodzene vyplynulo z morálnej povinnosti človeka pomôcť takýmto zvieratám a zachovať ich pre budúce generácie. Preto príďte a podporte svojou návštevou zvieratká, ktoré to najviac potrebujú.
www.zoobojnice.sk/

Kúpele Bojnice

Kúpele Bojnice sa nachádzajú v blízkosti Privátu (Penzión) HillFort (800 m) a cesta k ním pešou chôdzou Vám nezaberie viac 15 minút. Disponujú s prírodnou, liečivou hypotonickou podzemnou vodou s teplotou od 28 – 52 ºC vyvierajúcou z 9 prameňov, ktorá sa využíva pri liečebných procedúrach a kúpeľoch. Okrem toho poskytujú aj saunu, fitness centrum, kozmetický salón a masáže. Ak by Vás ani jedna z možnosti neoslovila, tak určite neváhajte aspoň navštíviť ich krásny areál, ktorý je perfektným miestom na prechádzku a oddych. Z troch strán ich totiž obklopujú pohoria s bohatými listnatými a ihličnatými lesmi a preto majú priaznivé klimatické podmienky s priemernou dennou teplotou vzduchu 9 ºC a 2000 slnečných hodín v roku. V súčasnosti je možné okúpať sa v LD Baník spolu s deťmi za zvýhodnenú cenu. Tak neváhajte a príďte sa k nám ubytovať. Privát (Penzión) HillFort sa nachádza v blízkosti Kúpeľov Bojnice.
www.kupele-bojnice.sk

Kúpalisko Čajka

Termálne kúpalisko Čajka sa nachádza v blízkosti Privátu (Penziónu) HillFort (500 m) a len 400 m od Bojnického zámku. Jeho služby oceníte najmä počas horúcich letných dní, kedy sa teplota termálnej vody v bazénoch pohybuje medzi 24-34°C. Od roku 2010 pribudli k pôvodným bazénom aj novovybudované nerezové bazény s množstvom zaujímavých atrakcií. Na kúpalisku Čajka nájdete plavecký bazén 50m/1,8 m, rekreačný bazén plný atrakcií a divokou riekou, 3 detské bazény, dva tobogány a dve vodné šmýkaly. Príďte sa k nám ubytovať aj počas leta a horúce počasie Vás istotne neprekvapí, veď ho si ho môžete vďaka blízkosti ubytovania vychutnať v bazénoch s termálnou osviežujúcou vodou.
www.kupaliskocajka.sk/

Múzeum praveku

Bojnice sú považované za najvzácnejšiu lokalitu na Slovensku, v ktorej sídlil neandertálsky pračlovek. Zároveň sa tiež Bojnice radia medzi významné paleolitické náleziská Európy. Múzeum praveku tu teda nachádza svoje opodstatnenie. Je jediným svojho druhu, významu i rozsahu na území Slovenska. Nachádza sa len 500 m od ubytovania v Priváte HillFort v historickom centre Bojníc v areáli Prepoštskej jaskyne a za symbolické vstupné sa môžete “pozrieť“ do doby neandrtálcov, ktorí žili na území mesta pred 60 000 až 120 000 rokmi. Okrem toho Múzeum praveku ponúka širokú paletu akcií a podujatí ako pre deti tak aj pre dospelých. Najbližšie pre Vás pripravujú akciu s názvom: „Veľká noc v Múzeu praveku s hľadaním čokoládových vajíčok sobota 30. + nedeľa 31. marec 2013, od 10.30 hod. do 17.30 hod.“ Príďte sa na Veľkonočné sviatky do Privátu (Penziónu) HillFort ubytovať a stráviť voľné chvíle oddychom a zábavou.
muzeumpraveku.sk/

Farský kostol sv. Martina biskupa z Tours

Kostol sv. Martina sa nachádza cca 300 m od Privátu (Penziónu) HillFort v centre mestečka Bojnice. Jeho základy sa datujú už od 12. storočia, no dostavaný a zasvätený sv. Martinovi bol až v rokoch 1370-1380. Od vtedy prešiel mnohými rekonštrukciami, ktoré mu dali dnešnú podobu. Taktiež v roku 2007 bola okolo kostola zrekonštruovaná romantická Rajská záhrada. Je to príjemné a pokojné miesto k oddychu pri košatých lipách obkolesených kamenným múrom mestských historických hradieb. Príďte sa ubytovať do Privátu (Penziónu) HillFort a navštíviť tento krásny kostol v gotickom štýle, či už za účelom účasti na bohoslužbe, svadbe, alebo len tak pre obdiv a nájdenie vnútornej harmónie a duševného pokoja.
bojnice.fara.sk/

Sokoliari Aquila a skupina historického šermu Bojník

Už niekoľko rokov sokoliari Aquila prinášajú návštevníkom Bojníc neobyčajný zážitok z vystúpenia dravcov. Snažia sa tak ľuďom priblížiť život dravých vtákov v ich prirodzenom prostredí, ich útoky a imitácie lovu. Avšak hlavným cieľom sokoliarov Aquila je pomôcť dravcom v ich zápase o prežitie a to nielen chovom, propagovaním ich krásy a dokonalosti, ale aj výchovou detí a mládeže vo vzťahu k prírode, no a v neposlednom rade aj samotnou ochranou dravcov, ich rehabilitáciou a výskumom. Počas ubytovania v Priváte (Penzión) HillFort si určite nájdete čas aj na vystúpenie sokoliarov a historického šermu, pretože Stála scéna Aquila-Bojník sa nachádza len pár metrov od hlavného vstupu do Bojnického zámku a teda aj od nášho privátu. Tak príďte a podporte ich ušľachtilú činnosť.
www.aquila.sk/
www.bojnik.sk

Park pri Bojnickom zámku a Lipa kráľa Mateja

Park okolo Bojnického zámku je sadený ako prírodno-krajinársky park a svojim návštevníkom ponúka príjemné prostredie k prechádzkam a oddychu. Prvé dochované záznamy o záhradníkoch pracujúcich pre park Bojnického zámku sú z r. 1910. V súčasnom období sa v charakterovom parku nachádza viacero vzácnych a zaujímavých stromov, medzi ktoré nepochybne patrí aj Lipa kráľa Mateja nazývaná tiež aj Bojnická lipa. Ide o lipu veľkolistú (Tilia platyphyllos), ktorá má viac ako 700 rokov. Lipa kráľa Mateja je vzácnym pamiatkovým i botanicky dôležitým stromom a od roku 1962 je vyhlásená za chránený prírodný výtvor. Neváhajte a príďte sa ubytovať do Privátu (Penziónu) HillFort a užiť krásne chvíle s partnerom, priateľmi či blízkymi v krásnom prostredí Bojnického zámku, jeho parku, či centra mestečka Bojnice. Ku všetkému budete na dosah.
www.bojnicecastle.sk